Fiat Egea sonunda yenileniyor, ismi Marea olacak

2015 yılının Ekim ayında Türkiye pazarında satışa çıkan Fiat Egea, o dönem çok yoğun ilgiyle karşılanmıştı.

Hala Türkiye’de satılan en uygun fiyatlı otomobillerden birisi olan Egea, taksiciden tutun da esnafa kadar, maaşlı çalışandan tutun da şirket aracı alanlara kadar toplumun çok çeşitli noktalarında tercih konusu oluyor.

Ancak kabul edelim ki artık hepimiz Fiat Egea‘nın tasarımından sıkıldık. Yolda çok fazla gördüğümüz için midir nedir artık neredeyse midemiz bulanıyor.

Fiat Egea sonunda yenileniyor! İsmi Marea olacak!

Fiat ekibi de bunun farkına varmış olacak ki sonunda bir değişikliğe gitme kararı aldı. Bildiğiniz gibi şirketin politikası ise aynı isimle yeni kasa üretmek yerine farklı bir isim kullanmak üzerine kurulu.

Fiat Linea‘nın ardından gelen Egea, bunun en somut kanıtı olmuştu. Şimdi ise yeni kasa Egea‘nın ismi merak konusu. Ortaya atılan iddialar ise yeni otomobilin isminin Fiat Marea olacağı yönünde.

Aslına bakarsanız Marea ismine çok da yabancı değiliz. Bundan yıllar yıllar önce satışa sunulan Marea, Egea‘dan sonra gelecek olan neslin temsilcisi olmaya hazırlanıyor.

Daha şık bir tasarım çizgisine sahip olacak olan Fiat Marea‘nın fiyatı ise ne yazık ki Egea’dan biraz daha tuzlu olabilir.

Ancak özelliklerin de daha gelişmiş olacağını unutmamak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x